V soboto, 18. 5., je že deveto leto zapored potekal dogodek Alive Step up - tek po stopnicah, na najvišjo stolpnico v Sloveniji – Kristalno palačo.

Letos se je prvič udeležil tega dogodka tudi predsednik Prostovoljnega gasilskega društva (PGD) Župelevec, Miha Borošak. V polni gasilski opremi je uspešno premagal 479 stopnic in se povzpel na vrh 21-nadstropne stavbe, kar je neverjeten dosežek, ki zahteva tako fizično pripravljenost kot psihično vzdržljivost. Dogodek je bil organiziran z namenom ozaveščanja o pomembnosti telesne pripravljenosti gasilcev, ki morajo biti vedno pripravljeni na najzahtevnejše intervencije. Čestitamo Mihatu Borošaku za izjemen dosežek in se iskreno zahvaljujemo Gasilski zvezi Brežice, za podporo in posojo opreme.