V sredo 20. 7. 2022 je devet gasilk in gasilcev GZ Brežice sodelovalo na GASILSKI OLIMPIJADI  v Celju.

Napoteni  v okviru Posavske regije smo kot prostovoljci skrbeli za delitev hrane in pijače. Za kosilo in večerjo smo razdelili skoraj 8.000 obrokov in več kot 11.000 kozarcev pijače ter po delitvi vsakega obroka vse skupaj počistili.

Navzoči smo bili tudi na večerni uradni otvoritvi Gasilske olimpijade 2022, ki se je pričela s prižigom olimpijskega ognja. Gasilska olimpijada je največje gasilsko tekmovanje. Letos je v Celje prišlo  198 ekip iz 20 držav. Tekmovalcev, sodnikov in spremljevalcev je skupno  2.643, ki so se z mimohodom tudi predstavili.

Prvi je navzoče nagovoril župan gostujočega mesta Celja. Sledile so besede predsednika Gasilske zveze Slovenije Janka Cerkvenika. Kot zadnji pa je na oder stopil slavnostni govorec in častni pokrovitelj Gasilske olimpijade 2022, predsednik Slovenije Borut Pahorki je vse navzoče spomnil na neljubi dogodek in na vse gasilce, ki se borijo z ognjenimi zublji na Krasu. Vsi obiskovalci kot tudi slavnostni gostje in nastopajoči so zanje namenili en ogromen aplavz in jih tako podprli tudi v Celju. Sledila je slavnostna zaprisega in dvig zastav ter vrhunec slovesnosti, prižig olimpijskega ognja.